ArcDH   << NGO >>

Links

E-mail

FaceBook

 

U.N. Documents

فارسی

English

Français

 

گزارش جمعیت حقوق بشر اذربایجانی ارک درمورد حقوق کودکان در ایران    2016-08-02          

جمهوری اسلامی ایران  در سال ۱۳۷۲ کنوانسیون حقوق کودک را پذیرفته و هر ۵ سال یک بار، گزارش دوره‌ای از عملکرد این کنوانسیون را به سازمان ملل ارایه می‌کند.
حق تحصیل کودکان به زبان مادری ،حقوق کودکان مهاجر در ایران، حجاب اجباری کودکان، ازدواج زیر سن کودکان، اعدام کودکان و ازدواج کودکان و ... موضوعاتی هستند که تا به امروز جمهوری اسلامی ایران قدمی قانونی برای از بین بردن آنها بر نداشته است و اگر بر داشته در آن حدی نبوده است که مشگل از بین برود.

Complete Text >>>>>PDF

**************************

زبان مادری وزبان ارتباطی

 

زبانی که امروز انگلیسی نامیده می شود و دومیلیارد نفر کم وبیش باین زبان تکلم می کنند ، دوهزار سال پیش زبان بومی قبایل ساکن در دانمارک بوده . وایکینگ ها این زبان را به شمال انگلستان بردند و از قرن هشتم میلادی به بعد پنج گویش مختلف آن درایسلند واسکاتلند وایرلند متداول شد.

 نیمی از لغات انگلیسی ریشه فرانسوی دارند زیراهزارسال پیش زبان انگلیسی تحت تسلط فرمانروایان فرانسوی جزیره مرطوب(انگلستان امروزی)بعنوان یک زبان شفاهی درحاشیه قرارداشت وکسی فکر نمی کرد روزی زبان بین المللی گردد و زبان شکسپیراززبانهای گوته (آلمانی)،مولیر(فرانسه)،دانته (ایتالیائی)،سروانتس(اسپانیولی) وپوشکین(روسی) جلوبیافتد.

Complete Text >>>>>

23-09-2016

گزارش جمعیت حقوق بشر آذربایجانی ارک درسازمان ملل متحد

روز 23سپتامبر 2016ساعت ١٠ صبح، وکلا و کارشناسان حقوق کودک در جایگاه خود در ٧٣مين اجلاس كميته حقوق كودك  حاضر شدند و برنامه های شوراى سازمان ملل این اجلاس نیز با نظم و ترتیب خاص خود برگزار شد. جمعیت حقوق بشر آذربایجانی ارک به عنوان انجمنی تخصصی در زمینه های محیط زیستی و کودکان در این اجلاس حضور بافته وسخنرانی نمود.

بخش اول برنامه با بررسی وضعیت كودكان پناهنده موجود در جهان شروع شده و کودکانی را که دارای مشکلاتی همچون کمبود تغزیه هستند سخنرانی آغازین را به خود اختصاص داد. در ادامه برنامه مشکلاتی همچون آلودگی هوا و راهکارهایی که در این خصوص میتوان داشت توسط متخصصین این حوزه ارائه گردید. مشکلاتی همچون کمبود آب سالم و هوای ناسالم و کودکانی که در معدن کار میکنند و با بامشکلات زیست محيطى درگیر هستند نیز مواردی از سخنرانی هایی بود ندکه در این جلسه انجام گرفت. همچنین خواسته شد تا محیط زیست پایدار مورد توجه قرار گیرد………….

Complete Text >>>>> PDF

Complete Text >>>>>English       WMV      MP4

Complete Text >>>>>English-2    WMV      MP4

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

مصاحبه ژاله تبریزی با ارازنیوزدر مورد زندانیان سیاسی   27-12-2016

                                   

 

 

                                   WMV       MP4