Links

E-mail

FaceBook

 

U.N. Documents

فارسی

English

Français

 

گزارش جمعیت حقوق بشر اذربایجانی ارک درمورد حقوق کودکان در ایران    2016-08-02          

جمهوری اسلامی ایران  در سال ۱۳۷۲ کنوانسیون حقوق کودک را پذیرفته و هر ۵ سال یک بار، گزارش دوره‌ای از عملکرد این کنوانسیون را به سازمان ملل ارایه می‌کند.
حق تحصیل کودکان به زبان مادری ،حقوق کودکان مهاجر در ایران، حجاب اجباری کودکان، ازدواج زیر سن کودکان، اعدام کودکان و ازدواج کودکان و ... موضوعاتی هستند که تا به امروز جمهوری اسلامی ایران قدمی قانونی برای از بین بردن آنها بر نداشته است و اگر بر داشته در آن حدی نبوده است که مشگل از بین برود.

Complete Text >>>>>PDF

**************************

زبان مادری وزبان ارتباطی

 

زبانی که امروز انگلیسی نامیده می شود و دومیلیارد نفر کم وبیش باین زبان تکلم می کنند ، دوهزار سال پیش زبان بومی قبایل ساکن در دانمارک بوده . وایکینگ ها این زبان را به شمال انگلستان بردند و از قرن هشتم میلادی به بعد پنج گویش مختلف آن درایسلند واسکاتلند وایرلند متداول شد.

 نیمی از لغات انگلیسی ریشه فرانسوی دارند زیراهزارسال پیش زبان انگلیسی تحت تسلط فرمانروایان فرانسوی جزیره مرطوب(انگلستان امروزی)بعنوان یک زبان شفاهی درحاشیه قرارداشت وکسی فکر نمی کرد روزی زبان بین المللی گردد و زبان شکسپیراززبانهای گوته (آلمانی)،مولیر(فرانسه)،دانته (ایتالیائی)،سروانتس(اسپانیولی) وپوشکین(روسی) جلوبیافتد.

Complete Text >>>>>

 

05-11-201    8

    گزارش دیدار مسئولین المان جمعیت حقوق بشرآزربایجان (ارک) با گزارشگر        ویژه سازمان ملل در امور ایران :

 

نمایندگان جمعیت حقوق بشر آزربایجان (ارک) با گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور ایران˛ پروفسور جاوید رحمان برای پنجم نوامبر 2018 در آلمان قرار ملاقات گرفته و با او دیدار کردند.       

   Complete Text >>>>>PDF

********************

 

   از گزارش دبیر کل سازمان ملل در مورد نقض حقوق بشر در ایران